Amelia & Smooth Jazz Trio wystąpią na tegorocznej edycji Festiwalu Chillout Classic dwukrotnie. Pierwszy koncert odbędzie się w Gdańsku, w artystycznej restauracji Oria Magic House oraz w Hotelu 4 Pory Roku na zakończenie Festiwalu. Na każdym koncercie będą przygotowane tylko leżaki i będzie przygaszone światło.
Artyści przedstawią swój nowy, bardzo intrygujący program „Ballady jazzowe po ciemku”. To będzie swoista ponadgodzinna suita jazzowa, w którym jeden utwór będzie się przeplatał z następnym. W programie znajdą się słynne jazzowe ballady ja Over The Raibow, My Funny Velentine, My One And Only Love czy standard G. Gershwina The Man I Love. Artyści czasem łączą standardy z repertuarem muzyki klasycznej. Do tego projektu dodali też kilka przebojów śpiewanych przez Hannę Banaszak.
Amelia Chilevsky to wychowanka Teatru Muzycznego w Gdyni. Jest zawodową tancerką, ale od niedawna pokazuje swój niezwykły talent wokalny. Głos Amelii jest aksamitny, ciepły a jej interpretacje wibrują i są pełne radosnej energii.
Amelii towarzyszy zespół Smooth Jazz Trio w składzie piano, kontrabas i skrzypce.
Liderem Smooth Jazz Trio jest Igor Kisiel. To znakomity pianista, który w swojej karierze grał w najlepszych klubach jazzowych w Niemczech oraz jako solista w najbardziej wykwintnych restauracjach na największych wycieczkowych statkach świata. Gra z wielką klasą, subtelnie, bez szalonych improwizacji.
Towarzyszą mu Dariusz Gutomski na kontrabasie i Tomasz Diakun na skrzypcach oraz przeszkadzajkach perkusyjnych, na co dzień artyści Filharmonii Bałtyckiej.