Quest Lepiej Szymborska jest nowoczesną grą terenową, łączącą w sobie rywalizację, naukę i radość odkrywania.

QUEST to gra polegająca na poszukiwaniu skarbu w terenie. Można z niej korzystać, posługując się interaktywną aplikacją mobilną na smartfony i tablety. Nie wymaga kontrolerów, obsługi ani oznakowania i właśnie dlatego można w niej uczestniczyć w dowolnie wybranym przez siebie czasie. Tym różni sie od tradycyjnych gier miejskich i podchodów. Kierując się rymowanymi zagadkami, uczestnicy wędrują w terenie i poznają walory questowej trasy. Na końcu drogi czeka na nich skarb – tajemnicza skrzynka, a w niej pamiątkowy stempel i Księga Questu. Wpis do Księgi i odcisk pieczęci na karcie gry potwierdzają przebycie trasy.

Wyprawa ułatwi poznanie najciekawszych miejsc w okolicy Straszyna, Goszyna /gm. Pruszcz Gdański/ i Jankowa /gm. Kolbudy/. Początek trasy na parkingu przed hotelem 4 Pory Roku – Bąkowo, ul. Zaciszna 5.
Propozycja questa pt. Lepiej Szymborska jest związana z 3. edycją muzyczno-literackiego Festiwalu Chillout Classic 702, dedykowanego setnej rocznicy urodzin Wisławy Szymborskiej.
(…) Być może część z Was słyszała o krótkich wierszykach, które pozwalały Wisławie Szymborskiej na żartowanie właściwie ze wszystkiego. Jeśli noblistka potrafiła podejść do poezji z przymrużeniem oka, to niewątpliwy znak, że poezja jest dla każdego i można ją dostrzec nawet… w menu w podmiejskiej knajpie.
Tak naprawdę lepiej, zwany inaczej lepiuchem to tylko jedna z wielu krótkich, ironicznych form stosowanych przez noblistkę. Jeśli jesteście ciekawi, jakie inne nietypowe dzieła wyszły spod pióra
Szymborskiej, sięgnijcie po Rymowanki dla dużych dzieci. Znajdziecie tam nie tylko więcej lepiei, ale i inne oryginalne limeryki – moskaliki, altruitki czy podsłuchańce. Ich nazwy wskazują na to, że stoi za nimi równie ciekawa historia.

Ulepiliśmy zatem kilkanaście rymowanek, które pomogą Wam dotrzec do skarbu!
Organizator – Fundacja Chillout Classic
Opiekun – Grażyna Michalkiewicz-Goszczyńska tel. 501 448 812

Inauguracja questa: 7 października 2023
Quest jest dostępny na trzy sposoby:
1. z ulotką, którą czytasz
2. z ulotką, którą pobierzesz i wydrukujesz z portalu Questy.org.pl
3. w bezpłatnej aplikacji mobilnej Questy – Wyprawy Odkrywców dla systemów Android i iOS

Portal i aplikacja są ze sobą powiązane. Załóż konto użytkownika, które będzie aktywne na portalu i w aplikacji. Questy ukończone z ulotką można dodać do swoich wyników na koncie.
Zachęcamy, by założyć konto użytkownika na portalu lub przez aplikację mobilną. Konto jest niezbędne, aby:
– korzystać z aplikacji mobilnej "Questy – Wyprawy Odkrywców"
– pobierać ulotki questów z portalu „Questy – Wyprawy Odkrywców”
– gromadzić informacje o questach ukończonych w terenie z aplikacją i z ulotką
– oceniać i komentować questy
– rywalizować z innymi questowiczami (wyniki użytkownika widać w ogólnopolskim rankingu)
– zdobywać ogólnopolską odznakę PTTK Questy – Wyprawy Odkrywców
– brać udział w konkursach ogłaszanych na portalu www.questy.org.pl
– otrzymywać newsletter z aktualnościami dotyczącymi questów (o ile użytkownik wyraził na to zgodę).