Baltic String Quartet to trójmiejski kwartet smyczkowy, który tworzą absolwenci Akademii Muzycznej w Gdańsku, obecnie związani z Filharmonią Bałtycką i Teatrem Muzycznym. Połączyła ich wspólna pasja, szerokie spojrzenie na sztukę i poczucie humoru. Muzycy spełniają się zarówno w projektach typowo klasycznych jak i bardziej nowatorskich. Ich repertuar łączy muzykę kameralną, rozrywkową, jazzową oraz elementy kabaretu.
Baltic String Quartet jest  pomysłodawcą i organizatorem “Niedzielnych spotkań z muzyką 13:13”, które odbywają się w Gdańskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuki. Od 2008 r. organizuje  koncerty pod nazwą „Chillout Classic”, podczas których widzowie mogą relaksować się przy muzyce, leżąc na wygodnych sofach i leżakach, przy zgaszonym świetle. Koncert w ramach festiwalu będzie pięknym ukoronowaniem przygody z tego typu występem.
Lider kwartetu – Tomasz Diakun jest pomysłodawcą Festiwalu.

W programie recitalu Chillout Classic znajdą się zarówno klasyczne przeboje jak Aria z Wariacji Goldbergowskich Bacha, Marzenie Shumanna, Eine Kleine Nachtmusic Mozarta czy Nocturn Es-dur Chopina jak i muzyka filmowa z takich przebojów filmowych jak Casablanca, Ojciec chrzestny czy Śniadanie u Tiffanego. Nie zabraknie też minimalistycznej muzyki estońskiego kompozytora Arvo Parta czy Erica Satie.
To będzie 18 specjalnie dobranych utworów idealnych do relaksu a nawet snu. Hasło na ten wieczór to cytat Paula Claudela „Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza”.