„Śladami wielkich mistrzów”
Wystawa i sesja muzyczna, stanowiące połączenie sztuk: malarstwa i muzyki.
Gidz. 18:00 – Wernisaż – wstęp wolny.
Vasyl Netsko, ukraiński artysta malarz, zaprezentuje swoich 9 obrazów, stanowiące cykl inspirowany słynnymi obrazami oraz postaciami w literaturze i historii. Podczas wernisażu, artysta opowie o każdym obrazie, przedstawi swoje interpretacje i historie powstania dzieł. Będzie też okazja porozmawiać z artystą.
Godz 19:00 – Chillout Classic Session – bilety 50 zł.
Dopełnieniem wernisażu będzie muzyczna sesja, w której Tomasz Diakun przedstawi muzykę inspirowaną dziełami malarskimi. Do każdego obrazu będzie dobrane inne dzieło muzyczne.
Największą atrakcją sesji będzie to na jakim niezwykłym „instrumencie” zabrzmi muzyka. Otóż na potrzeby tej sesji zostanie dostarczony najwyższej jakości sprzęt audiofilski z renomowanego salonu HiFi Audioneo. Szef firmy, Paweł Balewski, z zaangażowaniem i pietyzmem dobierze głośniki, wzmacniacze, końcówki mocy i kable, by muzyka zabrzmiała jak najwierniej i w najwyższej jakości. To będzie niewątpliwy, ważny akcent tego wydarzenia.
Podczas słuchania muzyki będzie wyłączone światło, ale specjalna fluorescencyjna lampa będzie oświetlać dzieła i która wydobędzie nowe szczegóły obrazu o którym w danym momencie będzie opowiadać muzyka.